Zabiegi wykonujemy na aparacie laserowym najnowszej generacji Fraxel re:store® DUAL.

Jest to specjalny laser do leczenia pigmentacji i innych powierzchniowych zmian skórnych. System ten umożliwia dobre wyniki leczenia na dużych powierzchniach ciała podczas jedengo zabiegu.

 

Opatentowany system śledzenia ruchu końcówki lasera Fraxel re:store® DUAL umożliwia jednolitą aplikację impulsów leczniczych do skóry. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć ominięcia niektórych obszarów skóry lub niezamierzonej nadmiernej aplikacji impulsów w innych miejscach. System ten skraca czas zabiegu w stosunku do technik punktowych aplikacji oraz dostosowuje aplikację energii do szybkości przesuwania głowicy. Aplikacja energii następuje jedynie podczas przesuwania aplikatora wraz z końcówką zabiegową po skórze. Zakres i głębokość penetracji są stałe i powtarzalne. Zabieg laserem frakcyjnym precyzyjnie obejmuje tysiące fragmentów skóry o mikroskopijnej wielkości. Wiązki światła lasera docierają poniżej powierzchni skóry usuwając stare, uszkodzone komórki. Zabieg Fraxel pobudza fizjologiczne procecy regeneracji, stymulując tworzenie nowych komórek, co prowadzi do uzyskania świeżej, promiennej i zdrowej skóry.

 

System stosowany w naszym gabinecie poprzez zastosowanie najlepszego obecnie dostępnego lasera Fraxel re:store® DUAL umożliwia zredukowanie czasu zabiegu o 25% bez spadku jego skuteczności (w przypadku innych urządzeń efekt terapeutyczny jest uzyskiwany poprzez wykonanie 4 zabiegów – Fraxel re:store® DUAL umożliwia osiągnięcie tych samych rezultatów klinicznych po 3 zabiegach).

SYSTEM VISIA

System VISIA służy do analizy oraz oceny stanu skóry, a także umożliwia śledzenie postępów osiąganych w trakcie leczenia.

 

Wyposażony jest w opatentowaną technologię RBXŽ (modelu przestrzeni barw Red/Brown/X RBX), która umożliwia analizę podpowierzchniową zmian naczyniowych i pigmentacyjnych w celu precyzyjnego zaplanowania niezbędnych zabiegów.

 

Kolejną cechą systemu VISIA jest możliwość wykonywania zdjęć UV w celu analizy skóry pod kątem uszkodzeń słonecznych oraz UV fluorescencyjnych w celu obserwacji porfiryn. System posiada także opcję 3D, umożliwiając trójwymiarowe obrazowanie fragmentu skóry oraz rotację obrazu w przestrzeni. Oprogramowanie wchodzące w skład systemu, w tym opatentowana analiza porównanie do norm, umożliwia szczegółową analizę stanu skóry

ELEKTROKOAGULATOR

Profesjonalne urządzenie do usuwania zmian skórnych za pomocą elektrokaoagulacji, czyli ścięcia białka komórkowego za pomocą łuku elektrycznego. Przeznaczone do usuwania brodawek, tzw. kurzajek, brodawek łojotokowych czy prosaków.

LAMPA IPL

Profesjonalne urządzenie wykorzystujące najnowocześniejszą technologię

zastosowania energii świetlnej (Intensywne Pulsacyjne Światło) w zabiegach kosmetycznych i medycznych.

 

Intensywne światło IPL bezinwazyjnie przenika przez skórę i jest absorbowane przez hemoglobinę (uszkodzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia).

 

Światło IPL dociera do komórek, a skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Zabiegi są efektywne, bezpieczne, krótkie i nie powodują uszkodzeń skóry.

 

System IPL zapewnia szerokie spektrum działania. Generuje szeroką wiązkę niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromatofory (hemoglobinę i melaninę).Tkanki zawierające poszczególne chromatofory zostają uszkodzone w efekcie fototermolizy selektywnej, czyli bez uszkadzania tkanek sąsiednich. Potrzebną do terapii długość fal uzyskujemy dzięki specjalnym filtrom wymiennym, które znajdują się w wyposażeniu systemu IPL.